top of page

Режим починає позбавляти білорусів майна.


Олександр Лукашенко підписав закон, що дозволяє державі вилучати майно громадян та юридичних осіб за "недружні дії по відношенню до Білорусі”. Закон, що був прийнятий, має торкнутися всіх, хто з точки зору диктаторського режиму здійснює "недружні дії" чи спонукав на такі дії іноземні держави. Тобто нововведення можливість тиснути на всіх, хто приймав активну участь у протестах чи зараз, знаходячись за кордоном, дозволяє собі критику Лукашенка та його поплічників.


Закон можє застосовуватися як до фізичних осіб, так і до компаній чи організацій, причому незалежно від їхнього місця реєстрації. Окремо в документі вказано, що рішення міжнародних судів (таких, як, наприклад, ЄСПЛ) не впливає на провадження по справі про вилучення майна.


Це ніщо інше, як намагання знайти суттєві важелі тиску на тих, хто виїхав за кордон і продовжує спротив, закрити рота тим білорусам, що розповідають світові правду про режим, а також паралізувати будь-яку подібну активність та навіть просто контакти з опозиціонерами всередині країни, адже за подібну діяльність громадянина тепер можуть позбавити будь-якого майна та навіть засобів для існування. Повернення в часи СРСР як в СРСР, де будь-які “незручні” для режима розмови могли відбуватися лиша на кухнях серед дуже вузького кола осіб.


Нагадаємо, що раніше Лукашенко підписав внесення правок в закон про громадянство, які дозволяють позбавляти білоруського громадянства осіб, що отримали його за правом народження, за наявності приговору за “екстремістською” статтєю або за “заподіяння тяжкої шкоди інтересам Білорусі”.


Отже, як бачимо, в Білорусі продовжується тиск з метою придушення будь-якого спротиву та критики режиму, провадяться системні заходи по перетворенню країни на тоталітарну диктатуру.

תגובות


bottom of page